Kattolumityöt

Talven edetessä rakennusten katoille kertyy lunta sekä jäätä, mikä voi pudotessaan aiheuttaa vaaraa tai vahinkoa, josta kiinteistön omistaja on viime kädessä vastuussa. Liiallinen lumikuorma saattaa myös vahingoittaa kattojen rakenteita aiheuttaen jopa tuhansien eurojen vahingot.

Tarjoamme lumenpudotuspalveluja yrityksille, taloyhtiöille, kiinteistöhuoltoyrityksille sekä isännöitsijöille koko Keski-Suomen alueella. Kattolumityöt onnistuvat kohteen koosta tai haastavuudesta riippumatta.

Lumen pudotusta tekevät asianmukaisilla työvälineillä varustetut, lumenpudotukseen erikoistuneet ammattilaiset. Varmistamme työntekijöidemme sekä muiden kohteessa liikkuvien henkilöiden turvallisuuden tekemällä turvallisuussuunnitelman ennen työn aloittamista. Hyödynnämme työssä tarvittaessa henkilönostimia.

Lumen pudotusta tehokkaasti ja turvallisesti

Lumen pudotus on vaarallinen työ, mikä kannattaa jättää ammattilaisten hoidettavaksi, sillä ilman kunnollisia turvavälineitä tapaturman riski kasvaa huomattavasti. Koulutettujen työntekijöiden oikeanlaiset turvavälineet, kattavat vakuutukset sekä etukäteen tehty turvallisuussuunnitelma takaavat kattolumitöiden turvallisuuden.

Mikäli kiinteistön läheisyydessä jalankulkijoita tai muuta liikennettä, hoidamme vaara-alueen rajaamisen turvallisuuden varmistamiseksi. Hoidamme tarvittaessa myös lumien poisviennin.

Ota yhteyttä

Mika Suhonen

p. 0400 159 434
mika.suhonen@aalman.fi

Aalman Oy

1958522-1
Antinniityntie 11
40250 Jyväskylä

Toimitusjohtaja

Juha Aalto
juha.aalto@aalman.fi
Puh. 040 528 1669

Toimisto

Susan Aalto
susan.aalto@aalman.fi
toimisto@aalman.fi
Puh. 040 833 5594

Kivityöt

Mika Suhonen
mika.suhonen@aalman.fi
Puh. 0400 159 434

Harri Pohjalainen
harri.pohjalainen@aalman.fi
Puh. 0444 932 203

Vihertyöt

Pekka Ilén
pekka.ilen@aalman.fi
Puh. 040 837 8799

Mari Ruokonen
mari.ruokonen@aalman.fi
Puh. 044 491 4704

Höyrytyspalvelut

hoyrytyspalvelut@aalman.fi
Puh. 0400 241250
Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress
crossmenu
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram